ATTLAS – Charcoal Halo

Okładka + info

Gatunekambient house
Rok wydania2018
Wytwórniamau5trap

Retzka

ATTLAS, kanadyjski producent progressive house, od dłuższego czasu jest jednym z bardziej rozpoznawalnych artystów wytwórni mau5trap, której głową jest deadmau5. Kawałki ATTLAS’a zawsze na swój sposób mi się podobały, więc bez dłuższego zastanowienia przesłuchałem jego najnowszą EP-kę, „Charcoal Halo”.

Co mogę powiedzieć o tym 26-minutowym wydaniu? Jest bardzo pogodne, choć jednocześnie melancholijne i nostalgiczne. Kawałki mają wspólne cechy: wykorzystane „chłodne” sample przypominają ambient, proste melodie na klawiszach budują atmosferę, a perkusja jest stonowana i na pierwszy plan wychodzi tylko momentami („Fine Modern Structures”). Ponadto, pojawiające się miejscami krótkie sample wokalne („Owls”) nieznacznie urozmaicają całość. Dzięki takiemu doborowi dźwięków, mamy do czynienia z senną EP-ką, co jednak ma swoje drugie dno.

ATTLAS wykorzystał w „Charcoal Halo” mocno uproszczoną formułę progressive house’u. Brzmienie jest do bólu powtarzalne, a progresje nieznaczne (największe w „Water for the Trees”). Dźwięki ambientowe może i są przyjemne, ale w połączeniu z monotonią po prostu nudzą i usypiają – stąd drugie dno określenia „senna EP-ka”. Próba urozmaicenia całości poprzez wokal w „Coldest Night”, czy wkroczenie na pole eksperymentalnej elektroniki w kawałku „Charcoal Halo” niewiele zmienia. W zasadzie, są to dwa przeciętne kawałki, tylko uwidaczniające brak pomysłów na to wydanie.

Krótko podsumowując: „Charcoal Halo” to ambient house’owa EP-ka, która nie oferuje nic ciekawego. Kawałki są proste, nie porywają, a sam odniosłem wręcz wrażenie, że zlewają się w jedną całość i ciężko się na nich skupić nie zasypiając przy tym. Nie polecam, szkoda Waszych 26 minut.

Ulubiony kawałek

Owls

Ocena

Dobra muzyka do spania, ale spać da się nawet bez muzyki.

3/10

Odsłuch

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s