Anderson .Paak – Ventura

Okładka + info

Gatunekneo-soul / contemporary r&b / funk
Rok wydania2019
WytwórniaAftermath

Retzka

Co można pokazać poprzez pomieszanie funku z R&B i postawienie tego gdzieś między stylistykami Maca DeMarco i Kendricka Lamara? Cóż, takim sposobem Anderson .Paak na albumie „Ventura” pokazał klasę.

Dźwięki opisałbym jako łagodne i nieprzekombinowane, za sprawą czego wpasowują się w luźną, wiosenno-wakacyjną konwencję. Całość świetnie uzupełnia się z przyjemnym dla ucha flow artysty. Jestem w stanie pokusić się o stwierdzenie, że „Ventura” to album R&B, który możecie bez skrupułów polecić swoim hip-hopowym znajomym i zakładać, że im również się spodoba.

Odnosząc album „Ventura” do innych wydań, najbardziej przypomina mi on twórczość Kendricka. Nie potrafiłem nie zauważyć tu podobieństw między tymi dwoma artystami, zwłaszcza po wzięciu pod uwagę albumów „DAMN.” i „Untitled Unmastered” do porównania.

Jest swobodnie i płynnie, a momentami „makdemarkowo” wręcz (tak, wiem, czyli jednak nie-aż-tak w stylu Kendricka), dźwięki nie są przeprodukowane, jak to często bywa w takich luźnych wydaniach, zaś sama nawijka Andersona – choć nie jest tak chwytliwa, jak u jakiegoś Pharrella Williamsa – i tak na swój sposób pociąga i hipnotyzuje słuchacza, bo znajduje się idealnie w centrum utworów (wraz ze wszystkimi „featami”) i stanowi nieodłączną część ich kompozycji.

Co mi się w tym albumie nie podobało? Kawałki są do siebie stosunkowo mocno podobne. Choć nie są słabe, to jednak album jako całość traci na zróżnicowaniu. Dlatego nie napiszę tutaj złego słowa na temat samych pomysłów na utwory – ba, kilka z nich mogłoby się stać instant classicami – ale pamiętajcie, że oceniam album jako całość. A za całość daję 6/10, czyli „mógłbym polecić, ale…”.

Ulubiony kawałek

Reachin’ 2 Much

Ocena

Swobodnie, płynnie, „makdemarkowo” wręcz.

6/10

Odsłuch

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s