Daniel Norgren – Wooh Dang

Okładka + info

Gatunekcontemporary folk
Rok wydania2019
WytwórniaSuperpuma

Retzka

„Wooh Dang” to taki typowy niezależny twór muzyczny. Ptak z okładki mógłby być indykiem – po przesłuchaniu całości, określenie „typowy indyk”, w sensie: „typowa indie muzyczka”, okazuje się być perfekcyjnym określeniem na skonsumowany materiał. Jednak słowo „nietypowy” pojawiło się nieprzypadkowo w pierwszym zdaniu.

Choć całość poprowadzona jest w z grubsza sennym klimacie, z melodiami kroczącymi swobodnie obok wokalu, to jednak album nie stanowi relaksującego doboru kawałków. W zasadzie, jest męczący już gdzieś od połowy. Niby nie można przyczepić się tu do struktury utworów, bo są ładnie ułożone kompozycyjnie i trzymają się przyjemnego motywu, jednak wada leży gdzie indziej – w tej całej mdłości. Bez rozpisywania się: trzy kawałki warto przesłuchać, reszta to muzyka, którą zapomina się po paru minutach.

To nie tak, że „Wooh Dang” jest beznadziejnie słabe. Myślę, że taki folkowo-rockowy produkt, podkoloryzowany ewidentnymi inspiracjami country i przypominający w paru momentach twórczość solową Dana Auerbacha (tego od The Black Keys) może podobać się słuchaczom spokojniejszych odmian bluesa. Mnie jednak taka koncepcja nie przekonuje.

Brakuje tu jakiegoś polotu, jakiegoś „efektu wow” – te kawałki są ładne, ale nie ma w nich tej pociągającej nutki, dzięki której pokochałem chociażby „This Old Dog” DeMarco, nie ma tu też chwytliwych riffów, przez które poszczególne kawałki The Black Keys stały się dla mnie instant classicami. Dlatego też nie mogę polecić tego krążka, nawet pomimo faktu, że podobał mi się na nim wokal i ten spokój. Koniec końców, za dużo w tym wszystkim braków.

Ulubiony kawałek

Rolling Rolling Rolling

Ocena

Brakuje tego, brakuje tamtego…

4/10

Odsłuch

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s