Filmmaker – The Love Market

Okładka + info

Gatunekindustrial techno / coldwave
Rok wydania2019
Wytwórnia

Retzka

Niektóre widziane w internecie obrazki pasowałyby mi idealnie na okładki albumów. Czasem zdarza się, że faktycznie nimi są. Takim sposobem trafiłem na krążek „The Love Market” kolumbijskiego artysty sygnującego się pseudonimem Filmmaker. Wydanie nie jest szczególnie długie, zatem – kierując się zdrożną ciekawością – sprawdziłem je w całości.

Już na samym początku zaznaczę, że obrazek zamieszczony na okładce idealnie oddaje to, co można usłyszeć w poszczególnych kawałkach. 34 minuty mrocznego, niepokojącego industrial techno, ze sprytnie wplecionymi synthami rodem z EBM, a wszystko uszyte na miarę doborowego coldwave. Co właściwie oznacza  papka słowna w poprzednim zdaniu? Ni mniej, ni więcej to, że „The Love Market” stanowi ciężki kawał muzyki z potencjałem zarówno na późne imprezy przy obrzeżach miasta, jak i tło do nocnego grindowania w Diablo.

Czy takie zestawienie grobowych dźwięków, odtwarzanych raz w szybszym, raz w wolniejszym tempie może się podobać? Tak, ale przy określonym nastroju, tudzież w określonych godzinach. Ciężkie, nieschodzące z głównego toru basy, w połączeniu z dziwnie bezdusznymi syntezatorami nadają albumowi podejrzanego charakteru. To mnie kupiło poprzez zbudowanie lodowatej atmosfery i choć „The Love Market” kompletnie nie pasował do dzisiejszego słonecznego popołudnia, rozważę powrót do niego przy okazji nocnego zakuwania do egzaminów pod koniec semestru.

Jeśli lekkie, typowo klubowe techno zaczyna Was już nieco nudzić, zachęcam do odpalenia „The Love Market”. Ta mieszanka stylów Gesaffelsteina i Zamilskiej wygenerowała interesującą estetykę, która okazuje się być złotym środkiem pomiędzy wspomnianym, klubowym brzmieniem, a wymienionymi artystami. Ogółem rzecz biorąc, nie jest to krążek rewolucyjny, ale wielbicieli porządnej, klubowej elektroniki powinien co najmniej zainteresować.

Ulubiony kawałek

Monster Models

Ocena

Podejrzany charakter

6/10

Odsłuch

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s